Czym zmyć długopis ze skóry? Porady

Długopis jest bardzo przydatnym przyborem w codziennym życiu. Są jednak takie sytuacje, kiedy pragnie się, aby on zniknął. Skóra ubrudzona długopisem potrafi wywołać panikę i nierzadko zmusza właściciela drogich mebli do podejmowania radykalnych kroków, pozwalających na pozbycie się zabrudzenia. Każdy, kto choć raz miał w domu skórzaną sofę czy fotel wie jak ważne jest utrzymanie czystości i ostrożność. Czym skutecznie zmyć długopis ze skóry? Co nie uszkodzi mebla i będzie najbardziej praktyczne?

Taśma klejąca podstawowym środkiem

Jednym z najprostszych rozwiązań na pozbycie się długopisu jest taśma klejąca. Przyklejana do zabrudzonej skóry pozwoli na stopniowe odrywanie tuszu z ulubionej kanapy. Zabieg należy powtarzać wielokrotnie, aby uzyskać odpowiedni efekt. Jeśli plama po długopisie jest świeża, a powierzchnia skóry gładka to taśma klejąca- podobnie jak gumka do mazania- powinna spełnić swoją rolę w stu procentach. Każdy dom jest wyposażony w taśmę klejącą, więc to tak naprawdę pierwsze rozwiązanie które nasuwa się na myśl. Alternatywą dla tego popularnego rozwiązania są sztyfty do skórzanych mebli, które umożliwiają sprawne usunięcie takich zabrudzeń. Taki środek można zakupić niemalże w każdym sklepie z wyposażeniem meblowym. Dzięki niemu żadne zabrudzenie nie ma szans pozostać na skórze na dłużej.

Specjalistyczne środki usuwające ślady długopisu

Rynek wypełniony jest produktami chemicznymi, ułatwiającymi czyszczenie i pielęgnację skóry. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom produkty czyszczące nie powodują niszczenia mebli i nie zawierają substancji szkodliwych dla dzieci i zwierząt. Dobrze dobrany środek czyszczący jest pomocy nie tylko w przypadku śladów po długopisie, ale też innych- trudnych do zmycia- zabrudzeń. Dla pewności, że wybrany środek nie zniszczy powierzchni kanapy, należy przetestować go w niewidocznym miejscu i obserwować jego zachowanie w kontakcie ze skórą. Dobrej jakości produkt sprawdzi się także na rozmazanym długopisie i na trudnej- szorstkiej skórze.

Produkty kuchenne metodą na plamy

Porady dotyczące zmywania długopisu ze skóry zdają się nie mieć końca. Oprócz oczywistych środków dostępnych w sklepie, można wypróbować metody domowe. Okazuje się, że świetną alternatywą dla drogich preparatów, jest sok z cytryny. Przed przystąpieniem do pracy właściwej należy sprawdzić zachowanie skóry poddanej działaniu cytryny w mało widocznym miejscu. Jeśli test przebiegnie pomyślnie to bez obaw można go nałożyć na plamę właściwą. Delikatne pocieranie wywabi uciążliwy tusz z długopisu i pozostawi skórę w rewelacyjnej kondycji.

Alternatywą dla soku z cytryny jest zastosowanie spirytusu. Mimo nieprzyjemnego zapachu potrafi w szybki sposób pozbyć się problemu. Sposób postępowania z użyciem spirytusu wygląda niemal identycznie, jak w przypadku cytryny. Najpierw należy wykonać krótki test w rogu, bądź z tyłu kanapy, a w przypadku jego pozytywnego wyniku, nałożyć spirytus za pomocą wacika na zabrudzone miejsce.

Porady dotyczące zmywania długopisu ze skóry

Oto lista kilku praktycznych porad, dzięki którym pozbycie się zabrudzenia ze skórzanych mebli, czy ubrań będzie proste i efektywne. Długopisowe wypadki zdarzają się stosunkowo często, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci. W takiej sytuacji nie należy wpadać w panikę, tylko od razu skutecznie działać. Im świeższa plama, tym większa skuteczność każdej z wyróżnionych metod. Dobrze dobrane środki czystości pozwalają na zachowanie nienagannego stanu skóry na długie lata. Zawsze warto przeprowadzać test w niewidocznym miejscu, aby uniknąć przykrego rozczarowania.

Jeśli szukasz sprawdzonej chemii gospodarczej lub zwyczajnie nie wiesz, jak poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami, koniecznie odwiedź serwis https://wyczysc.pl/.

Poprzedni artykułRTV i AGD- co to znaczy?
Następny artykułCzym usunąć silikon? Praktyczne rady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj