Jak pozbyć się kreta? Ogród bez kretowisk

Każdemu z nas zależy na posiadaniu zadbanego, zielonego trawnika. Niestety, bardzo często szpecą go kretowiska. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jest to nie tylko problem natury estetycznej. Kretowiska mogą bowiem utrudniać lub w skrajnych przypadkach uniemożliwiać skoszenie trawnika. Z tego też względu, z kretami trzeba podjąć walkę. Na szczęście, istnieje wiele sposobów na to, jak pozbyć się kreta.

Czy można pozbyć się kreta dzięki roślinom?

Nie brakuje osób, które chciałyby w naturalny sposób pozbyć się kreta. Na szczęście, jest to możliwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że efekty stosowania naturalnych metod walki z kretami nie pojawią się od razu. Jeżeli jesteśmy jednak cierpliwi, rozwiązanie naturalne może okazać się strzałem w dziesiątkę. W ogrodzie, w którym znajduje się sporo kretowisk, warto zasadzić pewne gatunki roślin, których te zwierzęta nienawidzą. Mowa tu przede wszystkim o aksamitce, komosie czy czosnku. Skuteczna będzie także bazylia. Wszystkie z wymienionych roślin wydzielają charakterystyczny zapach, a specyficzne substancje wydzielane przez te rośliny bardzo źle wpływają na krety. Warto jednak pamiętać o tym, że w ogrodzie trzeba posadzić naprawdę sporo roślin. W przeciwnym bowiem razie, metoda ta może okazać się mało efektywna.

Jak pozbyć się kreta przy pomocy dźwięków?

Krety nie przepadają również za charakterystycznymi odgłosami. W ich tępieniu warto wykorzystać więc charakterystyczne dźwięki. Doskonałym rozwiązaniem może być umieszczenie na trawniku kurantów wiatrowych, które będą wytwarzać charakterystyczne odgłosy. Z całą pewnością uprzykrzą one życie małych stworzeń żyjących pod ziemią. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że skuteczność kurantów wiatrowych jest w dużej mierze uzależniona od siły wiatru. W bezwietrzne, duszne i gorące popołudnia walka z kretami może być więc wyjątkowo utrudniona. Niektórzy działkowcy próbują odstraszać krety przy pomocy dźwięków płynących z radia. Takie rozwiązanie może być jednak dość uciążliwe dla naszych sąsiadów.

Pozbądź się kreta przy pomocy specjalnych środków

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak pozbyć się kreta, warto przetestować także dostępne na rynku środki. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż krety w Polsce znajdują się pod ochroną. Z tego też względu nigdzie nie zakupimy na nie trutki. Na szczęście, w sklepach znajdziemy wiele środków, które krety odstraszają. Najczęściej wykorzystywane są środki, oparte na substancjach, które odstraszają krety zapachem. Bardzo często w składzie preparatów odstraszających te zwierzątka znajdziemy rycynę oraz oleje fuzlowe. Na rynku nie brakuje również produktów, w których składzie znajdziemy czosnek, aromat geraniowy czy miętę pieprzową. Są one doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które poszukują naturalnych metod walki o piękny trawnik. Środki przeznaczone do walki z kretami są dostępne w różnych cenach. Z tego też względu, większość ludzi znajdzie rozwiązanie na miarę swoich potrzeb. Nie zawsze jest tak, że wraz z ceną środka na krety wzrasta jego skuteczność. Bez względu na to, na jaki preparat się zdecydujemy, należy pamiętać o tym, aby zawsze stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. Znajdują się one zazwyczaj na opakowaniu.

Stosując którąkolwiek z metod walki z kretami, warto uzbroić się w cierpliwość. Żadna z nich nie zadziała bowiem natychmiast. Czasami trzeba próbować różnych sposobów na pokonanie kretów. Jeżeli samodzielna walka z tymi szkodnikami jest bezskuteczna, być może warto rozważyć skorzystanie ze specjalistycznej pomocy.

Następny artykułKarta Biedronka- co daje i czy warto ją założyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj