Komunia w domu- jak udekorować stół na komunię?

Dlaczego decydujemy się na urządzenie przyjęcia komunijnego w domu?

W dzisiejszych czasach, kiedy na wyciągnięcie ręki mamy mnóstwo lokali gastronomicznych, które chętnie zorganizują każde przyjęcie, w tym komunię, możemy zadać sobie pytanie: Czy warto urządzić komunię w domu?

Mając do wyboru kompleksową obsługę uroczystości – od menu, poprzez dekorację stołu i profesjonalne podanie dań lub przygotowanie wszystkiego samodzielnie, często, z różnych powodów decydujemy się na tę drugą opcję.

Oczywiście najwygodniej byłoby zlecić urządzenie przyjęcia profesjonalistom, zjawić się po prostu w wyznaczonym dniu i godzinie i zasiąść do przygotowanego stołu komunijnego wraz z zaproszonymi gośćmi. Jednak samodzielne zajęcie się każdym szczegółem doda tej uroczystości niepowtarzalnego uroku.

Dekoracja stołu na komunię od strony logistycznej.

Przygotowując komunię w domu, należy przede wszystkim zastanowić się, ilu zaprosimy gości. Czy zmieszczą się przy jednym stole, czy też będzie potrzebny jeszcze jeden, osobny, dla dzieci? Można wówczas udekorować stół dla dorosłych w bardzo uroczystym stylu, natomiast dla dzieci mniej oficjalnie, by przyjęcie komunijne nie było dla nich nudne i sztywne. Wystarczy tylko zastosować bardziej barwną kolorystykę dodatków oraz dodać dodatkowe przysmaki, które zachęcą ich do ucztowania.

Warto również wcześniej zweryfikować, kto przyjdzie na komunię, by zapewnić odpowiednią ilość miejsc siedzących. Dużym powodzeniem cieszą się wizytówki z motywem komunijnym, które ustawiamy na stole, co pozwoli przede wszystkim ustalić liczbę gości, jak również zapewni odpowiednie ich rozmieszczenie.

Krzesła można pięknie udekorować białymi kokardami oraz jasnymi poduszkami. Szykownie będą wyglądać też z pojedynczymi kwiatkami, wpiętymi w oparcie.

Na co zwrócić uwagę wybierając dekoracje stołu na komunię?

Komunia jest doniosłym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i rodziny. Oto rozpoczyna się kolejny etap w życiu religijnym. Dlatego ważne jest, by i przyjęcie, które przygotowujemy w domu miało odświętny charakter.

Dominującym kolorem dekoracji stołu powinna być biel i jej odcienie. Głównym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest obrus – śnieżnobiały lub z eucharystycznymi emblematami. Elegancji dodadzą białe serwetki, postawione przed każdym uczestnikiem komunii – mogą być ozdobione srebrnymi pierścieniami lub zielonymi listkami, czy też gałązkami mirty.

Zastawa, na której zostaną podane dania, powinna być również biała, ewentualnie ze srebrnym obramowaniem, które będzie idealnie współgrać ze sztućcami i innymi srebrnymi dodatkami, takimi jak np. świeczniki. Świece to również istotny element dekoracji stołu. Najlepiej będą prezentować się również w kolorze białym lub z delikatnymi symbolami komunijnymi.

Na komunijnym stole nie powinno zabraknąć dekoracji z kwiatów. Kilka niewielkich stroików w stonowanych kolorach – bieli lub odcieniach pastelowych nadadzą mu odpowiedniego szyku. Należy jednak pamiętać, by dostosować ich ilość do miejsca na stole, by zamiast go upiększyć, nie stały się przeszkodą dla gości przy nakładaniu potraw.

Zalety przygotowania komunii w domu.

Podejmując uczestników pierwszej komunii św. dziecka w domu, mamy możliwość decydowania o każdym detalu w wystroju stołu, podania pysznych, domowych dań i wypieków oraz stworzenia atmosfery, o którą trudno byłoby w najlepszym lokalu.

Samo przygotowanie, wybieranie dekoracji, dbałość o szczegóły, by jak najpiękniej przeżyć ten dzień, to ogromna satysfakcja dla rodziców pierwszokomunijnego dziecka.

Poprzedni artykułChoroby zwierzęce- jakie są objawy wścieklizny?
Następny artykułZwierzak w domu- jak oduczyć psa gryzienia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj